13 Mei 2022

Gedagte vir die week: 1 Kor 13:13

En nou bly geloof, hoop en liefde, hierdie drie – maar die grootste hiervan is die liefde.

algemeen

Verlore klere en kosblikke

As jy wonder waar jou kind se trui, sweetpak of kosblik is – dit is nie gesteel nie!  Dit lê waarskynlik, sonder ‘n naam, op die verlore klere-hoop by die kunsklas.

Hierdie hoop klere en kosblikke is net HIERDIE WEEK deur die sekuriteit na 17h00 op die terrein opgetel.  Juf Aninka probeer darem bietjie orde daar handhaaf, maar dit word omtrent nooit opgeëis nie.

#Verantwoordelikheid

Seniorkoor

Sterkte aan die seniorkoor wat Maandag aan die ATKV Applous kompetisie deelneem.  Dit is die eerste keer in 2 jaar wat hierdie kompetisie weer plaasvind.  Julle sal ons trots maak, soos gewoonlik.

Het jy 'n interessante stokperdjie?

O’Kulis is opsoek na Possies met interessante stokperdjies.  Stuur ‘n whatsapp met jou naam, graad en stokperdjie na 0825381016.

Buitemuurs

Drama

Daar sal Maandag, 16 Mei geen drama wees nie. Sien julle weer 23 Mei. Sterkte vir die Kunswedstryd!

Netbal

1.  Dit het baie goed gegaan met ons spanne teen Laerskool Bfn.  Sien uitslae.
2. Baie sterkte aan die drie 0/13 meisies wat Saterdag aan die Vrystaatproewe in Sasolburg gaan deelneem.
3. Volgende Donderdag 19 Mei speel ons teen Brandwag op hulle bane. Slegs A en B-spanne gaan speel. Die program sal nog volg.

Rugby

OEFENING:

0/7-0/11 Gewone tye soos volgens die rooster. Maandag en Woensdag. 0/13 C en D oefen Maandag en Woensdag 15:00-16:00 0/13 A en B oefen Maandag en Woensdag 16:00-17:00

LIGA: Ons speel Donderdag 19 Mei teen Fichardtpark TUIS. Die program sal volg.

Voortrekkers

Ouers moet asb onthou dat die ledegeld Sondag 15 Mei betaal moet wees.  Tref asb ‘n reëling met Janet indien nodig.

Onthou die GGA-dag (28 Mei) inskrywings sluit ook Dinsdag 17 Mei.  Kyk op jul whatsapp spangroepe vir meer inligting.
Kerkparade en inlywing (29 Mei) by die Vrouemonument – Antwoord asb teen Maandag 23 Mei op Karri

lief en leed

Verjaardae

Baie geluk aan die volgende personeel wat in die komende week verjaar:

  • 14 Mei – Mnr Matthew verjaar
Projekte

Selfverdediging - 21 Mei - Skoolsaal

Dames selfverdediging – 9:00-11:00 teen R200 per persoon.
Familie pakket wat jy saam met jou kind / kinders kan doen. 11:30-13:30 teen R280 per ouer en kind (R50 vir ‘n ekstra persoon)
Bespreek by Quentin – 082 644 3865 / Benita – 076 059 1000

WP/PNA Damesaand - 10 Junie - 17:30 vir 18:00

Kom geniet ‘n aand van mosaïk, sop en sjerrie.

Bespreek jou kaartjie @ R250 by bemarking@wpps.co.za of Benita 076 059 1000

Bingo-aand - 29 Julie - hou die datum oop

Ons kort jou hulp om seker te maak ons Bingo-aand is propvol lekker pryse – as jy iets kan bydrae in terme van pryse/donasies kontak asseblief vir Benita – bemarking@wpps.co.za
Ons is ook nog opsoek na ‘n naamborg vir die Bingo-aand so as jy/jou besigheid graag wil betrokke raak laat weet ons asseblief.

Uitslae van die week se sport

Netbal teen Fichardtpark

  • o/10A verloor 7-11
    o/10B wen 4-2
    o/10C wen 21-2
    o/12A verloor 17-14
    o/12B wen      14-10
    o/12C wen 19 – 1
    o/13A 26-12 gewen
    o/13B 9-13 verloor
    o/13C 7-6 gewen
    o/11 A wen 15-9
    o/11 B wen 10-9
    o/11 C wen 20-1

Netbal teen BloemLaer

  • o/10A wen 13-2
  • o/10B wen 6-5
  • o/11A wen 12-5
  • o/11B wen 11-4
  • o/12A wen 18-9
  • o/12B wen 32-0
  • o/13A 27-6 gewen
  • o/13B 18-13 gewen

Landloop liga

  • Die volgende atlete het Vrydag 6 Mei 2022 aan die eerste landloop liga by die Universiteit van die Vrystaat deelgeneem en het die volgende prestasies behaal:

    S 0/8 1km 38 deelname
    Ludwig Viljoen 4de
    Luan Geldenhuys 6de
    Berku Hanekom 27ste

    S 0/9 2km 24 deelname
    L.P Botha 2de
    Benje Booyens 5de
    Heino Blake 21ste

    D 0/9 2km 13 deelname
    Lea van der Merwe 1ste

    S 0/10 2km 34 deelname
    Wilhelm Herbst 6de

    D 0/10 2km 25 deelname
    Emily Viljoen 2de
    Lynne van Tonder 3de
    Carla van Jaarsveld 13de
    Hilcia Lottering 15de

    S 0/11 3km 29 deelname
    Dries van Tonder 1ste
    Oliver Roux 7de
    J.M van Rooyen 21ste


    D 0/11 3km 19 deelname
    Nina Steyn 5de
    Heykey Linde 6de


    S 0/12 3km 24 deelname

    Pieter Steyn 3de
    Eugene Enslin 4de
    Christoph Bronn 5de
    Liam Blake 15de
    Divan v.d Merwe 16de
    Johan Human 17de
    Chris Yssel 24ste

    D 0/12 3km 16 deelname
    Michelle Penaar 2de
    Danika Crause 3de
    Edwane Myburgh 5de
    Cornelia Raubenheimer 6de


    S 0/13 4km 10 deelname
    Leonard Kapp 3de
    Herman Wolvaardt 4de
    Dylan Roux 5de

    D 0/13 4km 11 deelname
    Kate-Lynn de Jager 5de
Advertensies

Ondersteun gerus die volgende besighede en projekte:

Print Friendly, PDF & EmailDruk uit